Když nemáme co na sebe: Jak zefektivnit šatník

Date:

Někdo tuto rutinu zažívá v ranním stresu, někdo večer před spaním.

Mloukvo stojíte před otevřenou skříní s oblečením, díváte se do dálky, hypnotizujete hromádky s tričky, kalhotami a sukněmi, věšáky se šaty a košilemi a opět netušíte, v čem půjdete do práce.

Čelíte najednou několika problém, které však lze vyřešit. Ve svém oblékání musíte nastolit pořádek. Jak na to?

 1. Velké čistky
  I vy máte ve skříni kalhoty, do kterých jednou určitě zhubnete, nebo kabát, který se jednou vrátí do módy či tričko, které jste měli oblečené na prvním rande?

Nejenže jimi ubíráte prostor v šatníku pro vaši kreativitu či fantazii, ale zároveň se tak v něm mnohem vhodnější kousky snadno ztratí.

Třeba si uvědomit, že nejde o velikost našeho šatníku, ale o to, zda se jednotlivé kousky snadno kombinují.

Někdy si stačí jen přetřídit šatník. Kromě místa na poličkách to má i další plus – ve svém šatníku získáte větší přehled, a tak vám bude přirozeně připadat, že najednou máte víc věcí, které si můžete obléct.

 1. Jedna příležitost nestačí
  Chystáte se na svatbu jako host, na vánoční nebo novoroční párty či ples? Nekupujte si kousek speciálně jen pro danou příležitost.

Jedná se o událost, která si v šatníku vyžaduje větší investici, proto si dejte na čas a hledejte kousek, který využijete i později a nebude další léta zbytečně zabírat prostor ve skříni.

Hledejte něco jednoduššího, klasického, případně poskládaného ze dvou částí, které se následně dají kombinovat is jinými kousky oblečení.

Někdy stačí ke stejnému outfitu jen jiné doplňky a změna je výraznější, než se může na první pohled zdát.

 1. Pokud oblečení nesedí
  Kalhoty vás deformují, na šatech vám nesedí velikost, ale vy čekáte, že časem kila ubudou nebo že si ten kousek najde využití as něčím novým se vám zlíbí?

Možná jste daný kousek koupili v perfektní slevě nebo přes internetový obchod a nechtělo se vám jej už vrátit. No nečekejte v nejistotě.

Pokud něco nenosíte, zbavte se toho. Buďte k sobě upřímné a myslete reálně. Pokud něco nemůžete nosit, raději to posuňte dál nebo prodejte.

A pokud vám, nebodaj, něco nesedí už při zkoušení, nenechte se omámit cenou nebo představami.

Hledejte kousky, které vám padnou jako ulité. Dá se to is kily navíc nebo s drobnou postavou.

 1. Inspirujte se
  Pokud patříte k lidem, kteří jsou zruční a rádi si vyrobí i něco vlastního a originálního, můžete se pustit do prošívání a předělávání starých kusů oblečení.

Prodej přes internet nebo nošení oblečení po bazarech je také řešením, i když je namáhavé. No pokud vám napadá, jak byste mohli využít starou flanelovou košili, zúžit sukni či zkrátit kalhoty na šortky, realizujte se. Pokud máte po ruce šikovnou švadlenu, můžete využít ji.

Na internetu najdete řadu inspirací, jak si upravit oblečení nebo využít kusy látky k výrobě jednoduchých tašek, ubrousků nebo třeba povlečení na polštáře.

 1. Objevujte nové značky
  Každý z nás má své oblíbené obchodní značky. Je to proto, že se nám líbí styl oblečení, který se v nich prodává nebo pro vlastní pohodlnost.

Je dobré mít obchod, ve kterém si zaručeně něco vždy najdete, ale není na škodu získat v nabídce větší přehled.

Vyplatí se poohlédnout i po lokálních slovenských značkách nebo designérech. I tam můžete nalézt kousky, které vás nepřipraví o celou výplatu.

Ještě optimálnějším řešením je najít si designové oděvy u lokálních prodejců a návrhářů, které budou jednoduché, nadčasové a snadno kombinovatelné.

I když do nich investujete víc, zaplatíte za kvalitu, která vám vydrží roky. Nebo objevíte cosi originálního od handmade výrobců.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

10 nejjefektnějších bytových rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Dveře na bratislavský způsob

Připravili jsme pro vás ukázky dveří bratislavských novostaveb. Každá...

Kolumbijská eko lampa Waterlight napájená slanou vodou

Zatímco vyspělý svět stále otevřeněji ohlašuje postupné zavedení plné...