Co čekat, pokud se rozhodnete pojistit děti

Date:

Například úrazy nebo onemocnění nejmladších členů rodiny, zejména vyžadují-li, aby rodič zůstal s nimi delší dobu doma. Výše výdělku matky nebo otce, kteří zůstávají na „óčerce“, se přitom pochopitelně zmenší, což se nakonec odráží na celkové kvalitě života všech členů rodiny. Nemluvě o situacích, kdy se dítěti něco stane na dovolené a je třeba mu zajistit ošetření, případně léčbu v zahraničí.

Další finanční zátěží jsou výdaje na studium, první bydlení nebo první auto. Když dítě dospěje do určitého věku, rodina se jim nevyhne. Jednoduše, výchova dětí je vždy spojena s plánovanými i neplánovanými výdaji. Jak je co nejlépe zajistit, pokud nemáte dostatečně velkou finanční rezervu, která by je v případě potřeby dokázala pokrýt?

Dětské pojištění
Jednou z možností je dětské pojištění. Jeho podstatou je zajistit dětem komplexní ochranu v každé situaci a finančně jim přispět při osamostatnění se od rodičů nebo při jiné mimořádné životní události spojené s většími výdaji.

Hlavní výhodou dětského pojištění je oproti jiným pojištěneckým produktům to, že nebere v úvahu takzvané rizikové třídy. To znamená, že lze uzavřít bez jakýchkoli rizikových příplatků. Další výhodou je samotná cena takového pojištění, která je oproti „dospěláckému“ pojištění nižší.

Pokud jde o věk, do kdy můžete dítě pojistit, tato hranice se může v jednotlivých pojišťovnách poněkud lišit. Běžným standardem je možnost uzavřít dětské pojištění do patnáctého roku života dítěte. K uzavření dětské pojistky stačí občanský průkaz rodiče nebo zákonného zástupce. Ve výjimečných případech, pokud pojistnou smlouvu neuzavírá zákonný zástupce dítěte, potřebuje dotyčná osoba platné zmocnění.

Vyhněte se rizikům
Děti jsou vystavovány nebezpečí nehod a úrazů více než dospělí, je to dokonce i statisticky prokázáno. V závislosti na připojištění, pro která se ten, kdo uzavírá pojištění rozhodne, chrání riziková složka pojištění dítě v případě vážné kritické nemoci, trvalého následku úrazu, hospitalizace, invalidity, zlomeniny nebo osiření.

Většina odborníků doporučuje uzavřít pro dítě zejména připojištění pro trvalé následky úrazu a vážná onemocnění. Pokud rodinu postihne taková tragická událost, rodiče dokáží s pomocí pojistky vytvořit zdravotně postiženému dítěti příjemné prostředí nebo zajistit kvalitnější léčbu.

Mohou také připojistit dobu nezbytného léčení úrazu, odškodné za chirurgický zákrok, smrt následkem úrazu, materiální škodu způsobenou dítěti nebo dítětem ve školním zařízení. Existuje také možnost cestovního připojištění, které chrání nejmladší členy rodiny během pobytu v zahraničí.

Šetření peněz
Zajímavou součástí dětského pojištění je investiční životní připojištění, pomocí kterého rodiče šetří pro děti peníze. Jde o spořící složku pojištění, díky které lze ušetřit peníze na vysokoškolské studium, bydlení či na svatbu.

Finance v ní se pravidelně zhodnocují garantovaným úrokem. Naspořená částka se vyplácí dětem při dosažení pojistného věku. Zároveň jsou po celou dobu spoření chráněny i vůči riziku úrazu nebo kritické nemoci. Kritici této formy spoření tvrdí, že nemá vysoké výnosy.

Míra zhodnocení finančních vkladů je totiž vždy závislá na riziku, které podstupujete. V tomto případě je riziko minimální, jelikož se jedná o konzervativní formu spoření.

Chcete-li pro své děti zajistit vyšší výnosy, je vhodné tuto formu spoření zkombinovat s šetřením v investičních fondech. Přitom je dobré nechat si poradit od zkušeného finančního poradce, zvláště pokud nemáte s touto formou zhodnocování financí aktivní zkušenost.

Výhody dětského postení
Pojistná ochrana dítěte až do dospělosti.
Finanční pomoc při úrazu či vážné nemoci dítěte.
Forma spoření, které lze uzavřít patnáct let od narození dítěte.
Spoření, které bude vyplaceno při dovršení pojistného věku nebo když začne dítě studovat, vstoupí do manželství nebo si vezme hypotéku na bydlení.
Široké možnosti různých připojištění.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

10 nejjefektnějších bytových rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Dveře na bratislavský způsob

Připravili jsme pro vás ukázky dveří bratislavských novostaveb. Každá...

Kolumbijská eko lampa Waterlight napájená slanou vodou

Zatímco vyspělý svět stále otevřeněji ohlašuje postupné zavedení plné...