Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Date:

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou novinkou. Český startup Plantee Innovations však tato zařízení posouvá na vyšší úroveň. Nový skleník z dílny české firmy je totiž vybaven speciálním inteligentním chytrým systémem, který dává domácímu pěstování užitkových rostlin nový rozměr.

Pěstování bylin, zeleniny i pokojových květin
Domácí skleník Plantee se od podobných zařízení odlišuje zejména rozsahem rostlin, které lze v něm vypěstovat. Zatímco jiné kryté skleníky nabízejí „jen“ pěstování bylin a menších druhů zeleniny, model od českého startupu jde mnohem dál. V krytém skleníku o rozměrech 50x45x60 cm umožní majitelům bytů a rodinných domů vypěstovat různé druhy rostlin od běžných bylinek přes zeleninové druhy až po středně velké pokojové květiny včetně náročnějších tropických druhů.

Automatický systém pěstování bez zásahů
Možnost vypěstovat v takovémto skleníku větší a náročnější rostliny dává modelu Plantee inteligentní systém řízení. Jeho základ sestává ze 7palcového dotykového rozhraní nainstalovaného na přední straně skleníku. Jeho úkolem je monitorování růstu posazených rostlin a řízení jednotlivých funkcí, které jsou v rámci péče o vegetaci prováděny. Díky inteligentnímu ovládání skleníku je chod těchto funkcí zajištěn automatickým systémem, takže majitel se nemusí starat téměř o nic.

Revoluční krytý skleník do domácnosti není levnou záležitostí. Stát bude pár stovek, i když předběžně ohlášená cena se může po oficiálním uvedení zařízení na trh změnit. Udát se tak může v prvním kvartálu příštího roku, konkrétně na přelomu února a března, kdy by měly být kupujícím dodány první kusy. Ty si mohou zájemci o Plantee objednat již nyní v rámci kampaně na Kickstarteru. Domácí krytý skleník se tam dá předobjednat za 899 USD.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Český startup vyvinul krytý smart skleník pro domácí pěstování

Kryté domácí skleníky určené pro interiérové ​​pěstování nejsou žádnou...

10 nejjefektnějších bytových rostlin, které přežijí téměř vše

Nemáte čas, hodně cestujete nebo jste pověstným vrahem rostlin,...

Dveře na bratislavský způsob

Připravili jsme pro vás ukázky dveří bratislavských novostaveb. Každá...

Kolumbijská eko lampa Waterlight napájená slanou vodou

Zatímco vyspělý svět stále otevřeněji ohlašuje postupné zavedení plné...